Новини

 Для учнів 4-х класів було проведено анонімне анкетування «Що краще: комп’ютер чи книга?
Більшість учнів вважають, що краще читання традиційних печатних книг, та надають перевагу жанру - детектив та фантастика. Та з’ясувалося, що вони також багато часу приділяють комп’ютеру та інтернету. Та все ж таки, на питання: «чи є майбутнє у книги» більшість відповіли  ТАК.

Для учнів 7-8 класів, було проведено анкетування «Літературний портрет читача». Більшість учнів читають літературу за шкільною програмою. Та все ж є ті хто читає й інші книжки. Приємно здивувало те, що сучасне покоління захоплюється  як українськими письменниками (такими як Тарас Шевченко та Леся Українка) та зарубіжними письменниками ( Пушкін, Айзек Азімов, Джеймс Олдрідж та інші).
На запитання, про те, яку книжку має прочитати  кожен, більшість  учнів відповіли «Кобзар».

 Будемо сподіватися, що в сучасному світі,за «прогресу» і майже необмежених технічних можливостей,  все ж залишиться місце для книг.
    
                                 



    26 квітня відбулося свято «Посвята першокласників у читачі».  Людина, яка любить і вміє читати, має розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги! 
Книги, книги на полицях,
Завше тихо поміж книг.
Та яку ти не розгорнеш –
Є легенда в кожній з них.
То в одній синіє море,
В іншій криється тайга.
А ось в тій – північний полюс.
Де морози і пурга.
Все, що серце, і розум
Вік творили не один,
Повизбирувало людство
В книги – перли із перлин.
Першокласники отримали посвідчення «Почесний читач».

                        
                                                       
                   


                   


                 

            

           

            

           

                   




                     23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

bookday22.jpg

Читайте! Читайте! Читайте!Читайте не поспішаючи, щоб не втратитижодної краплі змісту книги.Читайте! Нехай не буде жодного дня,коли б ви не прочитали хоча б однієїсторінки з нової книги!К. Паустовський


У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.
Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.

 Книжкова виставка: 
           

               Благодійний фонд "Я майбутнє України" оголосив Всеукраїнський дитячий літературний конкурс "Я -майбутнє України" для учнів загально-освітніх шкіл. 

          На конкурс приймаються оригінальні авторські твори (ессе, новели,романи, тексти пісень, збірки творів тощо).

          У конкурсі прийняли участь учениці нашого закладу: Осадча Тетяна та Бойченко Тетяна. Результати конкурсу будуть відомі у вересні.


12.04. Для учні 8 класу було проведено бібліотечний урок «Надійні помічники – енциклопедії та словарі» , відвідали центральну бібліотеку там переглянули презентацію та поспілкувалися на цю тему, переглянули словники від самого  маленького до найбільшого. Всі активно відповідали на питання. 

                      

            

                                  

 22.03.  З метою популяризації періодичних видань серед учнів, разом з центральною бібліотекою для учнів 6 класу, було проведено хід-парад журналів та газет.

На цьому заході учні ознайомилися з історією журналів та газет, ознайомилися з журналами які знаходяться в бібліотеці. Поділившись на групи учні відповідали на питаня та презентували обрані журнали, так щоб кожен захотів купити та передплатити саме їхній журнал.

                 
         
              
                
                
         

                    21.03. Всесвітній день поезії


Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКОВсесвітній день поезії був призначений на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Формально всі найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, оскільки саме там розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Основна свята — дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

     

 Ми також вирішили відзначити це свято, але по особливому...ми разом з Коблівською центральною бібліотекою, провели поетичний дебют "Мій перший вірш". Приймали участь учні Коблівського ЗЗСО, які прочитали власні вірші :Рахубенко Ольга, Осадча Таня, Асадова Марина, Бенні Серафим, Ягольник Олена, Фокіна Поліна.

Це були їхні перші спроби, але можливо колись, вони стануть відомими письменниками, поетами.











   Осадча Таня
Зараз всі хочуть нові телефони
А я погуляти засніженим Львовом,
Винайти пігулки від раку і смерті
Закінчити всі війни на нашій планеті.
Доторкнутись до рідних які вже не з нами.
Зрозуміти чому нема життя на Венері,
Щоб замерзла горілка в п’яниці в стакані.
Всім дітям з дитячих будинків по мамі,
Щоб відступила від всіх злість доброта,
А правила світом завжди доброта.

     Фокіна Поліна
  Весна
Ми порою ранньою
Вдвох з малою Ганною,
В ліс густий пішли,
Одразу під великою,
 сизою осикою,
Квіти ми знайшли.
Геть зима забралася
І земля прибралася в
Білий цвіт рясний.
То мов сонця поліски,
Піднялися проліски – вісники весни.

    Найкраща мама
У котика мурчика мама – кицюня,
В цапочка рогатого мама – козуня,
В лошати маленького мама – конячка,
А в цуцика всім це відомо собачка.
У кожного з ним мама тільки одна,
І в цілому світі найкраща вона!


                             20.03.2018 проведено  захід  

                                 Афіни -Всесвітня столиця книги 

  На цей захід  учні 4 класу, завітали до центральної бібліотеки, де переглянули презентацію і за її змістом відповідали на запитання вікторини.  
             













19.03.

     В Коблівському ЗЗСО відбулося традиційне відкриття тижня дитячого читання. Цей захід було проведенно за співпрацею Коблівської центральноїх бібліотеки. В рамках цього заходу до  нашої школи було запрошенно поетесу з Миколаєва  Щедрову Надію Спиридонівну. Зустріч проведена для учнів 1-5 класів. Вона читала власні вірші, вела бесіду з учнями, розповідала про свій творчий шлях.

                                                                 
               

          Наші талановиті учні також прочитали власні вірші 

                                                      


Надія Спиридонівна подорувала шкільній бібліотеці свої книжки


Наприкінці зустрічі ми зробили фото на згадку. 


Ми з радістю чекоємо на нові зустрічі



                                 Активні читачі бібліотеки       
  1 кл.     
     Геворкян М.
     Китороага С.
3а кл.   
     Велико А.
4б кл.  
     Колісніченко Т.
     Асадова М.
     Мунтяну О.
5б кл.    
     Кравченко В.
6 кл.      
     Мунтяну М.
     Осадча Т.
     Мунтяну С.
7 кл.        
     Вовк А.

                                     21 Березня 

Відбудеться поетичний дебют, для тих хто пише вірші, пісні,новели, романи, ессе. За детальною інформацією звертайтесь до бібліотекаря школи.


                                 19 Березня о 13.00

        В Коблівському ЗЗСО відбудеться зустріч з             поетесою Щедровою Надією Спиридонівною. 

Щедрова (Янко) Надія Спиридонівна народилася 29 квітня 1944 року у селищі Тернівка Миколаївської області (нині м. Миколаїв). Після закінчення школи навчалася на вечірньому відділенні Миколаївського кораблебудівного інституту. Працювала інженером, конструктором на заводах міста, у конструкторському бюро «Чорноморсудпроект», методистом і завідуючою клубом кінолюбителів облрадпрофа, в Управлінні Держстраху, в Управлінні внутрішніх справ Миколаївського облвиконкому, в Києві – кореспондентом-організатором спілки письменників України по Миколаївській області. 

Надія Спиридонівна відвідувала літературні об'єднання «Рефлектор», «Стапель», «Заря», ім. Павла Ходченка, «Пегас». Надія Щедрова – автор 9 опублікованих поетичних збірок, з них три – для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку: «Про Кольку хвастунишку», «Я расту» і «В стране детства». Надія Спиридонівна дуже любить дітей і видає всі книги за свої кошти. 

На подоконнике цветы
Цветут в квартире нашей.

А во дворе у нас кусты

Которых нету краше.



Смородины кусты у нас

И свой у нас крыжовник.

Мы летом наполняем таз,

Едим варенье позже.



Я поливаю все цветы

И все кусты обильно.

Водичку пьём и я, и ты,

Чтоб быть здоровым, сильным.



Я зная, что вода нужна

И взрослым всем, и детям.

Как воздух и вода важна

                  Всем на земной планете.                         

                        06.03. Свято "Весна без жінки-не весна"

  Свято було проведено для учасників клубу "Гармонія". Учасники клубу жінки та чоловіки які мають захоплення: вишивають, в'яжуть, пишуть вірші та пісні.
   Свято підготовлене співпрацею коблівської центральної бібліотеки та бібліотекаря школи.
   Участь у привітанні приймали учні 3А класу , вони привітали гостей танцями та піснями. Учениця 7-го класу Сукач Вікторія привітала всіх гарним віршем, також привітав присутніх шкільний ляльковий театр "Родзинка".
   Учасники клубу продемонстрували всім присутнім свої захоплення:

   Швець Анастасія Василівна продемонсрувала свої картини та ікони вишиті бісером.

   Слободян Галина Федорівна, показала картину вишиту хрестиком, та прочитала власні вірші.

   Морозенко Олександр Іванович також зачитав свої вірші.

   Масленікова Тетяна Олександрівна вишиває бісером та захоплюється алмазною вишивкою.

 Семенюк Тамара Антонивна, розповідала гуморески і продемонструвала свою велику колекцію вишивок.

  Хамрова Валентина Дмитрівна  та Резніченко Валентина Тихонівна пишуть анекдоти та вірші.

   Грирорян Валентина Сергіївна також пише вірші і деякі з них вона зачитала, розчуливши присутніх, у всіх яз'явилися сльози на очах. 










                                         До свята 8 Березня

                                          Квіти передбачення та побажань




                         03.03. Всесвітній день письменника

                                            Цікаві факти про українських письменників:
   Іван Франко був першим професійним українським письменником, який відважився жити з праці пера. Не мав державної роботи, не мав жодних нагород, не мав кафедри в університеті.

    Леся Українка вже в 5 років вона почала самостійно писати п’єси, а в 8 років — написала свій перший вірш. Але в 10 років у дівчинки почалися серйозні проблеми зі здоров’ям: у Лесі Українки діагностували туберкульоз кісток. Із цієї причини Лесі Українці довелося поставити хрест на музичній кар’єрі. Вона знала більше 10 іноземних мов, європейські і слов’янські мови (російську, польську, болгарську та ін.), а також давньогрецьку, латинську, що свідчило про її високий інтелектуальний рівень. 

   Олександр Довженко вирішив вступати до Глухівського вчительского інституту, не тому що хотів стати вчителем, а тому що там платили високу стипендію – 120 карбованців на рік. 

Захоплення    Володимира Сосюри: Україна, її культура, традиції, але також частенько його помічали за пляшкою алкоголю, любив грати в більярд.

   Борис Грінченко одружився двадцятирічним юнаком з учителькою Марією Гладиліною. Доля відвела їм тільки 28 років спільного життя. У  родині панувала любов, письменник був прекрасним батьком, видавав для маленької доньки журнал, навчав її лише української мови, дбав про те, щоб донька отримала найкращу освіту.

    В. Сухомлинський мав неабияку силу волі, вирізнявся поміркованістю, надзвичайною скромністю, працездатністю (вставав щодня о четвертій годині ранку й писав власні твори до восьмої), людяністю. 
   Михайло Коцюбинський так і не отримав вищої освіти, але був високоосвідченою людиною. Був знайомий з Іваном Франком, М. Лисенком — який був його кращим другом, також з Василем Стефаником, Оленою Пчілкою, Лесею Українкою та Михайлом Старицьким

   




                                        Оновлення стенду 
                               



                       
                     Оформлення книжкової полиці " Будь сильним 
                                                  і здоровим"



                                 

                                  Наші перерви...граємо в крокодила








                           
    Книга- одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчились писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. Шлях розвитку книги був довгим і складним. Який тільки матеріал не використовували люди для виготовлення книжок: глину, листя та кору дерева, шкіру тварин, бамбук, папірус, шовк.
                     
    22 лютого було проведено захід "Історія книги" для учнів 7   класу, який був підготовлений бібліотекарем школи та Коблівською центральною бібліотекою.
                             
Учні дізналися де і як був створений папір, перша книга.
Переглянули відео та за його змістом відповідали на запитання 
вікторини, найуважнішим та найкмітливішим виявився Сидоров Едуард.


14 лютого в Коблівському ЗЗСО відбулася зустріч з

 воїнами -афганцями.

   Хто ж відповість?
Як захлинався бій останній
І ущухав вогонь атак,
Упав юнак в Афганістані-
Двадцятирічний мій земляк.
Упав, з очей спадали зорі,
Темніла неба пелена…
О, боже мій, що тільки творить
Людьми придумана війна.

     Ведучі свята : Хорунжин Максим та Лукіна Вікторія учні 11 класу. Також приймали участь учні 6 та 7 класів, танцем та піснею привітали учні 3А класу. 

     На цій зустрічі, привітали афганців які повернулися живими, та подякували їм. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого в Афганістані, нашого земляка Бакуринського Віталія. 
     Спогадами про ті часи, поділилася матір воїна -афганця , померлого в мирні часи Лозенко Галина Вікторівна. Вона, для всіх присутніх, зачитала листи, які син писав їй з війни. 
      
           Давайте будемо завжди пам'ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують. 
   
  
                   

 

 

 

 

 

      

Веселі передбачення до дня Святого Валентина

 

 


13 лютого - Всесвітній день радіо

Попри свій поважний вік – понад 100 років – радіо залишається надзвичайно популярним і важливим засобом поширення інформації, соціальної взаємодії та просвіти людей у всьому світі. 

Якщо ви не чули раніше, що 13 лютого відзначається Всесвітній день радіо – не дивуйтеся. Адже подія ця зовсім недавня. Відповідне рішення ЮНЕСКО ухвалила 2011 року для вшанування тієї визначної ролі, що її відіграє радіо у просвіті громадян. Радіо надає мільйонам людей інформацію, а також сприяє свободі висловлювання в усьому світі та допомагає встановлювати контакти між різними культурами. 

За задумом ЮНЕСКО, цей день покликаний сприяти зміцненню співпраці між усіма людьми, які мають стосунок до радіо – чи йдеться про потужні радіомовні компанії, чи про окремих людей – радіолюбителів. Радіо часто використовується для допомоги людям, для залучення їх до надзвичайно важливих дискусій, що впливають на їхнє життя.

 Не слід забувати: саме за допомогою радіо можна рятувати життя людей під час природних чи техногенних катастроф. Радіо – це оперативний майданчик, що дає можливість журналістам повідомляти про важливі події та розповідати історії, які повчають і надихають.

Оновлення стендів:





Щедрування з учнями:





Немає коментарів:

Дописати коментар

Основними завданнями бібліотеки закладу є:      - Створення умов для всебічного розвитку                    особистості, самооцінки,...